Часто, побачивши в ювелірному виробі камінь, блискучий всіма кольорами веселки, ви можете чути: «Ну, це всього лише циркон, а не діамант». Ті, хто так кажуть, просто-напросто не розуміють всієї цінності і унікальності цього каменю.
У грецького бога краси і сонця Аполлона був улюбленець серед людей - прекрасний юнак на ім'я Гіацинт. Коли бог спускався на землю в образі людини, він нерідко влаштовував з Гіацинтом спортивні змагання. Але одного разу Аполлон ніяково метнув диск, і той влучив прямо в суперника. Краплі крові Гіацинта бризнули на землю, і невтішний Аполлон, бажаючи увічнити пам'ять про одного, перетворив їх у камені неймовірної краси. Так з'явилася червоно-оранжевий різновид циркону - гіацинт.
Перш за все, варто пояснити, що циркон і цирконій - це абсолютно різні матеріали. Цирконій - це метал, а циркон - ювелірний камінь. Тому той, хто говорить: «Вставка - цирконій», глибоко помиляється, і ви можете сміливо його поправити. "Циркон" перекладається як "золотистий".
Циркон в ювелірній справі
Мінерал циркон може володіти найрізноманітнішої забарвленням - від безбарвної до коричневої. Особливо гарні жовті та помаранчеві циркони (гіацинти). Циркон - єдиний в світі камінь, чий блиск в ограненном і навіть неограненним вигляді цілком здатний конкурувати з діамантовим. Циркон переливається всіма кольорами веселки, та так, що очам боляче на нього дивитися.
Природний циркон - матеріал досить дорогий, тому не варто зневажливо кривити губи, дізнавшись, що вам дісталося виріб з цим каменем. Від діаманта його відрізняє хіба що твердість, але ж ви не скло зібралися різати, вірно?
У природі циркон зустрічається досить рідко. Його родовища відзначені в Таїланді, на Шрі-Ланці та на Мадагаскарі.
Іноді за циркон видають синтетичний алмаз - фіаніт, але його досить легко відрізнити від оригіналу: по-перше, фіаніт не володіє по-справжньому діамантовим блиском, а по-друге, він значно важче (досить зважити вироби в руці, щоб зрозуміти різницю).
Містичні властивості циркону
Перш за все, варто відзначити, що за своєю енергетикою циркон нічим не поступається алмазу, а часом і перевершує його (адже його сяйво яскравіше діамантового).
Циркон був покровителем творчих натур - він підказує своєму власникові нові незвичайні ідеї, вселяє впевненість у своїх силах і оптимізм.
Циркони помаранчевих відтінків особливо любили ті, чия професія була пов'язана з частими подорожами: купці, артисти і т. Д. Крім того, циркон допомагає політикам і тим, у чиїх руках зосереджена влада. Не дарма саме циркон був обраний каменем для персня голови масонської ложі.
Циркон здатний виводити на чисту воду брехунів, а людям скромним і лагідним він активно допомагає. Зверхників циркон не виносить.
Як це не парадоксально звучить в світлі вищесказаного, але червоні різновиди циркону здавна вважалися талісманами жінок найдавнішої професії - згідно з повір'ям, цей камінь захищає від небажаної вагітності.
Як і діамант, циркон хороший для народжених під впливом вогню і землі, а ось водним та повітряним знакам камінь протипоказаний.
Циркон і літотерапія
Природний циркон має потужні цілющі властивості. Завдяки слабкій радіоактивності, він здатний загоювати рани і пригнічувати розвиток інфекцій. Дуже хороший циркон для лікування від хвороб ендокринної природи. Його слід носити при захворюваннях щитовидної залози і гіпофіза. Він очищає печінку від шлаків, допомагає при безсонні і депресії - один погляд на його райдужну гру здатний вселити оптимізм.
Циркон нітрохи не гірше інших ювелірних каменів, а багато в чому і перевершує їх. І вже точно він нічим не гірше алмаза. Тому, якщо до вас в руки потрапило виріб з цирконом, поставтеся до нього з любов'ю і повагою, і камінь відплатить вам сторицею.