Бірюза - мінерал у всіх відносинах незвичайний ...
По-перше, це чи не єдиний повністю непрозорий дорогоцінний камінь. По-друге, бірюза - один з найдавніших ювелірних каменів, який використовувався для прикраси вже п'ять тисяч років тому. По-третє, це, мабуть, один з найбільш благополучних каменів, що несуть своїм власникам виключно позитив. А ще бірюза, на жаль, рекордсмен за кількістю підробок і імітацій.
Підробляють бірюзу різними способами. Це може бути, так звана, реконструйована бірюза (пресована бірюзова крихта), фарбований в синій колір дешевий камінь говлит, а також звичайна пластмаса.
Бірюза - повністю непрозорий камінь, чий спектр кольору складають відтінки синього: від блідо-блакитного і зеленуватого до пронизливо-синього кольору літнього неба. Дуже часті в бірюзі різні включення чорного або світлого (білого або жовтуватого) відтінку. Ці включення не вважаються недоліком, навпаки, підкреслюють натуральне походження каменю. Видобувають бірюзу на Близькому Сході (Іран, Афганістан), в Африці (Єгипет), в Середній Азії, в Південному Америці.
Бірюза має цікаву особливість старіти. «Молода» бірюза пофарбована в усі відтінки блакитного і синього, але з віком в ній з'являється все більше зеленого. Зовсім «старі» камені можуть мати практично яблучно-зелене забарвлення. Також цей камінь не любить хімічних впливів. Тому краще уникати влучень на нього мила, косметики, миючих засобів та іншої побутової хімії.
Трохи історії
У стародавні часи, коли можливості ювелірів-гранильщиков були вельми обмежені, особливо цінувалися непрозорі камені, серед яких першою завжди була яскраво забарвлена ​​бірюза. Її носили в прикрасах, її оправляли в золото царських корон, а ще на Сході бірюзою прикрашали кінські збруї, тому що вважалося, що цей камінь оберігає найдорожче, що є у справжнього воїна, - його коня.
Вважається, що саме на бірюзі був висічений оригінал Корану. На одному камені чудесним чином помістилося все святе письмо мусульман, а також історії про діяння пророка Мухаммада. А східні красуні з гордістю носять ім'я цього унікального каменю - ФІРУЗА.
Дуже любили бірюзу стародавні єгиптяни. Вони вирізали з цього каменю священних скарабеїв, яких шанували втіленням Сонця на Землі.
До слова сказати, єгипетська бірюза донині відрізняється найбільш насиченим і яскравим кольором. Вважається бірюза і на Заході. Досить згадати, що Наполеон, бажаючи зробити подарунок своїй другій дружині Марії Луїзі, підніс їй вражаючої краси діадему з діамантами і бірюзою (примітно, що спочатку в оздобленні були смарагди, але французький імператор наказав замінити їх на бірюзу).
Бірюза-цілитель
Цей синій камінь буде незамінний для тих, хто страждає проблемами з шлунково-кишковим трактом. Бірюза відновлює нормальне травлення і навіть може зцілити виразку шлунка. Також допоможе вона при безсонні і хворобах горла. По тому, як виглядає бірюза, можна судити про стан здоров'я її власника. У здорової людини цей камінь завжди має чистий колір і характерний для нього маслянистих блиск, але, варто з'явитися якомусь недугу, як бірюза починає тьмяніти і купувати брудно-зеленуватий відтінок.
Бірюза і містика
Цей камінь здатний приносити своєму власникові дві важливі речі: любов і гроші. Для того, щоб бірюза притягнула до себе капітали, її варто активувати - «показати» камінь молодого місяця. Що ж до любові, то вам і зусиль докладати не потрібно, бірюза все зробить за вас. І, незважаючи на існуючу на Сході легенду про те, що цей камінь складається з кісток померлих від любові, він несе в собі виключно позитивний заряд. Носіть прикраса з бірюзою, і ви обов'язково знайдете свою половинку.
Особливу удачу бірюза принесе тим, хто народився під знаком Стрільця, а ось Левам краще милуватися на камінь з боку.