Якщо Ви хочете, щоб ваші прикраси радували Вас своєю красою і блиском тривалий час, щоб дорогоцінні камені сяяли як нові, Вам необхідно ставитися до них дбайливо і знати, як за ними доглядати.

Перш за все, намагайтеся не допускати механічних пошкоджень вироби, а також взаємодії його з лужними миючими засобами, речовинами, що містять хлор і йод, кремами і мазями, що містять ртуть та її сполуки, так як це може привести до потускнению вставок, втрати блиску виробів і виникнення важко виводяться плям.

Тому, знімаючи ввечері кільця, ланцюжки та інші прикраси, не залишайте їх у ванній, на поличці поруч з косметикою, а протріть шматочком замші або фланелі. Щоб прикраси не дряпалися одна об одну, використовуйте спеціальні мішечки або серветки з м'якої тканини. При експлуатації виробу з каменями слід уникати впливу на виріб швидкозмінних температур.

Камені в вашому улюбленому виробі перестали грати всіма барвами веселки? Щоб повернути ювелірним виробам колишню привабливість потрібно приділити їм трохи часу - помити їх.
Перед виконанням домашніх робіт знімайте ювелірні вироби, так як на поверхні можуть з'явитися подряпини. Всі ювелірні прикраси вимагають делікатного поводження, знімайте їх на ніч.

Ювелірні камені при терті і нагріванні активно притягують пил і жири, особливо це властиво діамантів, топазам і турмалін, в результаті чого вони втрачають блиск. Вироби з камінням необхідно чистити за допомогою м'якої щіточки неагресивним милом в ванні з теплою водою.

Аметисти, топази, перли, бірюза втрачають інтенсивність забарвлення під впливом ультрафіолетових променів - їх слід зберігати в темному місці.
Бірюза легко вбирає жири, ароматичні речовини і під їх впливом зеленіє. При використанні мила прикраси з бірюзою необхідно знімати.
Вироби зі вставками з перлів, опала, місячного каменю, корала, малахіту, бурштину погано переносять високу вологість. Промийте вироби з мінералами в слабкому мильному розчині, відразу промийте їх в чистій воді і висушіть.

Смарагди, хризоліти, фіаніти - досить крихкі і вимагають дбайливого звернення, так як можуть розколотися від різкого удару. Вироби з смарагдами, рубінами, сапфірами можна промити в розчині води з нашатирним спиртом з розрахунку 5-10 крапель на склянку води, потім сполоснути в чистій воді, висушити і протерти насухо м'якою тканиною.

Щоб перли не старіли, його рекомендується носити. Якщо перли потьмянів, то його слід злегка протерти картопляним крохмалем, що видаляє зайву вологу і забруднення.

ЮВЕЛІРНІ ВИРОБИ, декорованих емаль
 
не терплять контакту з абразивними і абразівосодержащіх речовинами (пісок, пемза, наждак і т. д.), для чищення застосовуйте суміш зубного порошку з декількома краплями нашатирного спирту, використовуйте тільки м'які щітки і м'яку тканину.

Несприятливих для ЮВЕЛІРНОГО КАУЧУКУ

дію води, ацетону, кислот, солей ртуті і сірки, високих температур. Під їх дією каучук втрачає свою еластичність, і на ньому можуть з'явитися можуть з'явитися тріщини. Гострі предмети можуть легко пошкодити м'який каучук.
 
ВИРОБИ ІЗ СРІБЛА
 
При експлуатації вироби з срібла мають властивість темніти, це не є бракувальною ознакою. В даному випадку слід використовувати спеціальні засоби для чищення для срібла. Позолочені срібні вироби вимагають ретельного делікатного догляду, так як золоте декоративне покриття нанесено тонким шаром, не можна допускати сильного тертя, механічного деформування даних виробів (згинання, зламу та ін.), Так як при цьому захисно-декоративні покриття на цих виробах можуть руйнуватися і відшаровуватися від срібла.
 
Догляд за ланцюгами і браслети
 
Щоб уникнути заломів, розтяжок або розривів ланок ланцюгів, незважаючи на їх міцність, рекомендується знімати їх на ніч, а також при заняттях активними видами спорту або фізичною працею. При підборі підвіски до ланцюжку звертайте увагу на її вагу. Золото і срібло схильні до механічного стирання. Занадто важкий кулон або хрест можуть пошкодити ланки ланцюга. Підвіска не повинна перевищувати 75% ваги самої ланцюжка. Уникайте контакту ланцюгів з водою. Порожні ланцюга і замки ланцюгів при контакті з водою можуть заповнюватися водою і міняти колір.

Догляд за родованими ВИРОБАМИ
 
Родованими вироби вимагають делікатного догляду, не можна допускати сильного тертя і механічного впливу на дані вироби, так какзащітно-декоративне покриття на виробах може стиратися.
 
Увага!
Дії над виробом не в промислових умовах можуть привести до втрати його первісного вигляду. Якщо Ви хочете зробити якісь лібодействія зі зміни вироби, проконсультуйтеся з продавцем.

Дотримуйтесь правил догляду, зберігання та експлуатації ювелірних виробів, вони збережуть свій первинний вигляд і будуть радувати Вас довгий час!