Чому родованими срібло краще звичайного

З давніх часів людина активно використовує срібло - з нього виготовляли монети, посуд, прикраси. Цей метал наділяли магічними властивостями, здатністю захистити від хвороб і всякої нечисті. Сучасні дослідження показали, що носіння срібних прикрас дійсно робить благотворний вплив на організм людини - підвищується імунітет, нормалізуються функції внутрішніх органів, відновлюється зір.

Люди, які постійно користуються срібними предметами, знають, що з часом цей метал втрачає привабливість - темніє, на поверхні виробів з'являються плями або наліт неприємного жовтуватого відтінку. Хороший вихід із ситуації знайшли сучасні ювеліри: родирование - покриття прикрас найтоншим шаром родію, металу, пов'язаний із командою платинових. Цей елемент не вступає в хімічні реакції, стійкий до механічної дії, надовго зберігає привабливість основного матеріалу. Товщина шару, що наноситься становить 0,1 - 25 мікрон - менше, ніж у людську волосину, тому природна краса срібла не ховається, а отримує додатковий захист від подряпин і інших пошкоджень.

Процедура родирование проводиться гальванічним методом - під впливом електричних струмів, що виділяється з солей метал осідає на поверхні оброблюваного предмета. Щоб покриття вийшло якісним, перед початком роботи, майстер перевіряє виріб на відсутність дефектів, ретельно його очищає і знежирює. Завдяки такому рішенню, кільця, сережки, браслети придбають іскристий блиск, значно підвищиться стійкість прикрас до впливу несприятливих факторів.

Родій - твердий метал сріблясто-білого кольору, візуально нагадує платину і біле золото, один з найдорожчих на планеті - його вартість значно перевершує інші відомі людині елементи, однак через надмірну крихкості він не може використовуватися в якості основного матеріалу при виготовленні ювелірних виробів . До мінусів можна віднести стирання під час інтенсивної експлуатації і розтріскування покриття в процесі ремонту способом пайки. Якщо було куплено невідповідний кільце, змінити його розмір без пошкодження родієвого шару не вийде.

Як правильно доглядати за сріблом

Білий метал, безсумнівно, виглядає благородно, а невисока вартість срібних прикрас дає можливість підібрати відповідний аксесуар до кожного наряду без значних фінансових вкладень. Найпопулярніший вид - безоксідное або стерлінгове срібло, яке найчастіше використовується в ювелірній промисловості. Але, однією з його особливостей є потемніння при підвищеній вологості, контакті з деякими харчовими продуктами, побутовою хімією, косметичними засобами, що містять спирт.

Щоб прикраси довше радували своєю привабливістю, їм потрібен регулярний догляд. Для відновлення природного блиску найкраще застосовувати спеціальні розчини, в які на короткий період часу (1 2 хвилини) занурюють срібний виріб, потім промивають водою і протирають м'якою серветкою. Непогано зарекомендували себе народні засоби - зубна паста або порошок, попередньо розбавлений водою з додаванням нашатирного спирту. Важливо пам'ятати, що свіжі забруднення видаляються набагато легше. Якщо ж з'явилися стійкі плями, щоб не зіпсувати прикраса, роботу краще довірити фахівцеві.

Після фізичних навантажень срібні прикраси потрібно промивати звичайною водою. Плануючи виконання господарських робіт, особливо передбачають контакт з побутовою хімією, кільця і ​​браслети краще зняти. Зберігати срібло слід в сухому місці, загорнувши у фланель і помістивши в щільно закривається коробку.

Особливості догляду за родованим сріблом

Родованими покриття відрізняється унікальною зносостійкістю, але, як і інші цінні метали, вимагає дотримання певних правил експлуатації:

• Прикраса з родієвим шаром необхідно знімати на ніч, під час занять спортом або виконання домашньої роботи.

• Слід повністю виключити контакт з побутовою хімією, а з водою, під час водних процедур - мінімізувати.

• Ні в якому разі не використовувати для чищення родованого срібла засоби, що містять аміак.

• Все, що потрібно для догляду за покриттям такого типу - промити теплою водою, видалити вологу м'якою тканиною, ретельно відшліфувати серветкою, призначеної для ювелірних виробів.

Залежно від інтенсивності експлуатації, шар родію протримається на кільці 1 - 3 роки, сережки і підвіски прослужать до 10 років. Але, процес відновлення - недорога процедура, що займає всього близько години часу. Виконується майстрами будь ювелірної майстерні. Після чого улюблена прикраса знову буде радувати дивним блиском і розкішним видом.

Плутати родій з радієм небезпечно для здоров'я

Багато недобросовісні продавці вводять людей в оману, пропонуючи радирувати срібло, але такого терміна в ювелірній справі не існує, так як радій - небезпечний для людини радіоактивний елемент, який не використовують у виробництві срібних виробів. А родій, завдяки своїм унікальним якостям, успішно завоював серця модниць по всьому світу. Навіть імениті модні будинки включають такі прикраси в свої колекції.