Родій.
 
Вам подобаються сліпучі сріблясто-білі ювелірні прикраси з білого золота або срібла? Так ось - цей яскравий білий колір Вашого кільця утворюється завдяки тонкому прошарку родію покриває Ваші ювелірні прикраси. Сучасні ювелірні вироби зі срібла і білого золота майже завжди покривають шаром цього досить рідкісного в природі дорогоцінного металу.

Родій є сріблясто-білий метал. Він є одним з дорогих дорогоцінних металів в світі. Він має атомний номер 45. Єдиний спосіб розчинити родій це сірчана кислота. Частково родій використовують в ювелірній промисловості через його високої відбивної здатності, чи не єдиний серед металів. Створюючи родієве покриття на срібних виробах та виробах з білого золота, добиваємося блискучого ефекту. Деякі з найдорожчих споживчих товарів в світі зроблені з родію.
 
Родій був виявлений в 1803 Вільямом Хайдом Уоллестоном, який ізолював його від платини. Він назвав його на честь латинського rhodon, маючи на увазі троянду. Уоллестон був також першовідкривачем паладію. Родій приблизно в шість разів дорожче, ніж золото. Він ніколи не зустрічається в мінеральній формі, тільки зустрічається в незначних кількостях в платині і нікелевих рудах. Близько 80% родію в світі надходить з Південної Африки, і світове виробництво металу становить лише близько 20 тонн на рік.
 
Гальванопокриття родием.
 
Родій, є сріблясто-білим, твердим металом часто зустрічається в платинових рудах. Він є найдорожчим дорогоцінним металом. У своєму природному твердому стані з родием важко працювати, але він використовується у вигляді сплаву при виплавці платини і паладію.
 
Радірованіе, є процесом осадження металу (за допомогою гальванічних процесів), використовують для покриття матеріалів декоративно-захисним шаром родію. Родій надає дуже яскравий вигляд ювелірним виробам. Застосовуючи родій у вигляді покриття, таким чином захищають вироби. Радірованіе значно покращує зовнішній вигляд і довговічність будь-якого ювелірного виробу.
 
З 30-их років деякі виробники срібла почали використовувати гальванопокриття родію, щоб зробити стерлінговий столовий прилад, який не вимагатиме частої полірування. Використання родію поширився на біле золото і ювелірні вироби Срібні, як засіб створення високоміцних, стійких від потускнение поверхонь. Радірованіе НЕ дорогоцінних металів вступило в широкий ужиток тільки після Другої світової війни. Прогрес в області технологій дозволив в кінцевому рахунку наносити тонкі шари родію на поверхню виробів.
 
Найбільш часто використовуваний метод застосування родію, є процес гальванопокриття. Розчин для гальванопокриття родием, як правило, складається з сульфату родію, сірчаної кислоти і води. Вироби поміщаються в ванну з розчином родію, за допомогою технологій гальванопокриття, родій осідає на виріб.
 
Важливо знати.
 
Тривалість «життя» родієвого покриття буде залежати від ряду факторів, ступінь зносу ювелірного виробу, вихідна товщина покриття, якість покриття. Покриття яке піддається тертю, контакту з іншими металевими виробами (наприклад: кільця), прослужать менший термін, в той час як намисто, брошка або сережки, менше контактують з іншими які руйнують елементами, можуть зберегти свою покриття протягом десятиліть.
 
Догляд за виробами з родієвим покриттям.
 
Для догляду за ювелірними виробами покритими родієм використовують шампуні.
Ніколи не використовуйте хімічні очищувачі c абразивом.
Не використовуйте абразивні полірувальні круги.
Найкращий варіант очищення виробів це звернеться до фахівців.