Смарагд - дуже загадковий, дивний і цікавий мінерал.

Минуло дуже багато років з того моменту, як людина виявила його, гідно оцінивши його якості і гарний зовнішній вигляд. З тих давніх часів мінерал обріс міфами, легендами і повір'ями

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як правильно визначити вартість смарагду?

Вартість смарагду за карат і за весь камінь можна розрахувати наступним чином. Наприклад, ціна мінералу масою в 1 карат складає 1 000 доларів за карат, значить, і камінь цілком коштуватиме 1 000 доларів. Мінерал такого ж кольору і чистоти масою в 2 карата має ціну 1 500 доларів за карат, значить, камінь буде мати вартість 3 000 доларів.

Через що залежить ціна каменя?

Факторами, що впливають на ціну смарагду:

1. Регіон, в якому відбувається видобуток цього мінералу;

2. Чистота мінералу;

3. Якість виконаної огранки, симетрія і полірування каменю;

4. Колір;

5. Маса каменя після ограновування;

6. Способи, що поліпшують його колір і чистоту;

7. Вага в каратах;

8. Сертифікат від провідних геммологических лабораторій.

Основним критерієм вартості мінералу вважається насиченість його забарвлення. При інших однакових умовах, чим насиченішим колір має камінь, тим дорожче він буде коштувати. Фахівці налічують понад 60 різноманітних відтінків.
Також звертають увагу і на те, наскільки прозорим є камінь. Смарагди, вирощені в лабораторних умовах, абсолютно чистими не бувають. Наявність дефектів не робить камінь дешевше. Навіть навпаки, густозабарвлений мінерал, що має численні включення, цінується дуже високо, ніж чистий мінерал світло-зеленого кольору.

Правильна огранювання, яка поєднується з блиском і хорошою симетрією, підсилюють і повністю розкривають чудові відтінки каменю. Неякісна огранювання істотно погіршує і знижує його ціну.

 

Як розпізнати підробку?

Замість смарагду деякі ділки можуть підсунути корунд, жадеїт, турмаліни або циркон, що мають схожу забарвлення. Щоб визначити справжність каменю, використовують колірний фільтр Чеслі. На нього направляють концентрований потік світла, наприклад, від галогенової лампи, і через фільтр його розглядають. Отриманий колір звіряють за спеціальною таблицею. Оригінал буде рожевого або червонуватого кольору, підробка завжди буде зеленою.

Щоб розпізнати камінь, який облагородили з допомогою кольорових смол, його поміщають в ємність з пральним порошком або рідиною для миття посуду. Наповнювач розчиниться, і натуральний колір стане більш явним.

Висновок

Слід пам'ятати, що смарагд, ціна якого ґрунтується тільки на чистоті і прозорості, може бути і не дуже цінним. Наприклад, камінь яскраво-зеленого кольору, що має незначні дефекти, буде цінуватися набагато вище прозорого мінералу без тріщин, але блідою забарвлення. Яскраво-зелене забарвлення в більшості випадків переважає при оцінці вартості. Як би там не було, якщо смарагд є натуральним, то красивим він буде сам по собі, тому що його створила сама Природа.